20 Mart 2013 Çarşamba

Tchibo'dan Yeni Oyuncaklarım

Bu haftanın temasından herkes haberdardır sanırım çok eğlenceliydi. Ben online almak yerine Tchibo'ya gidip almayı tercih ettim çünkü elime geçmesini beklemek istemedim :)

Keşke bu temayı birkaç hafta daha farklı farklı ürünlerle yapsalar. Ben gittiğimde herkes Tchibo'yu istila etmekle meşgüldü, zaten artık ürünleri rafa yerleştirmeye yetiştiremiyorlardı.

Gitmişken profiterollü pastamızı yiyip kahvemizi içip döndük. Bunlar da yeni oyuncaklarım;

Damga Seti


Delgeç Seti


Makas Seti


Şekillendirme Seti


Şekillendirme setini de aralarına katmayı planlıyorum. Yakında bu güzelliklerle yaptıklarımı da paylaşırım;)

Dip Not: Bu post yayınladığında ya hala İstanbul yolunda ya da muhtemelen İstanbul'a varmış olacağım. Yeni şeyler peşindeyim;)

18 Mart 2013 Pazartesi

Vualetle Gelin Şıklığı

Hep hayalim eğer nikah törenini düğünden ayrı yapmış olsaydık; midi boy bir gelinlik giyip eldiven ve vualetle tamamlamaktı. Tabi nikahı ayrı yapmadık biz ama düşünenler için belki bir fikir olur diye paylaşmak istedim.


Tabi eldiven ve ayakkbıları hiç beğenmesem de gelinlik boyunu ve vualeti beğendim. Bu boy bir gelinliğin altına bilekten bağlı bir ayakkabı giymek hata olmuş tabi. Bu arada bu gelinlik Justin Alexander. Biraz daha nostaljik bir gelinlik daha da iyi olabilir tabi... 

Dip Not: Vualet, yüzü hafif örten yarım tül anlamına gelir. Şapka ya da benzeri aksesuarlarla gelinler için  de kullannılır.

Bu arada bir blog daha açtım. Hani rahatsız olanlar varsa şimdiden uyarıyorum:). Bu arada bu blogta yüksek dozda evlilik hazırlıkları bilgileri içerir bünyesinde alerji yapanlar uzak durabilir:) 

Bir de tava, gelinlik, çeyiz, çiçek dışında anladığım bir konu olup olmadığını soran değerli arkadaşımız için de Topoloji'de Hausdorff Uzayı Teoremi üzerine bir post da yazarım hiç üzmesin kendini :D:D:D 
Şimdilik postu anladığım konularla noktalıyorum :P  Çok eğleniyorum bu adsız kahramanların görüşleriyle :D
Görseller alıntıdır.


Yeni bloguma da beklerim ;) vanilyadizayn.blogspot.com


15 Mart 2013 Cuma

GELİN ELDİVENLERİ Çok Yakında Vanilya Tadıyla:)

Benim düğün hazırlıkları sürecince gelin eldiveni arayışımı bu posttan ve sonra gelin eldivenime kavuşma anımı ve eldivenimi de bu posttan hatırlarsınız.

O süreçte öğrendiğim birşey varsa gelin eldiveni bulmak çok zormuş ve yurtdışından getirmek gerekiryormuş. Ben şanslıydım çünkü yurtdışından getirmiş bir mağaza bulmuştum oradan almıştım ama o da sadece 1 taneydi.

Bu postları paylaştıktan sonra bana gelin eldiveni için danışan çok kişi oldu, son birkaç haftadır da gelen taleplerden sonra yurtdışından eldivenleri getirmeye karar verdik. 

Gelin eldivenleri çok yakında Vanilya Dizayn 'da yer alacak ;) Şimdilik birkaç örnek fotoğrafla sizi başbaşa bırakayım. Bu arada benimkinin aynısına da ulaşmak mümkün olcak ;)

Bir sonraki postta da yakında vanilyadizayn.com 'da yer alacak vualet modelleri olacak ;)

13 Mart 2013 Çarşamba

Haftasonu Düzenlenen Evlilik Fuarı İzlenimlerim


UYARI: Bu post aşırı dozda eleştiri içerir :)

Yıllardır söz, nişan, düğün şimdi de iş için İstanbul'da evlilik fuarlarını aksatmadan takip etmiş biri olarak şunu diyebilirim ki Ankara Congresium'da düzenlenen evlilik fuarı beklendiği gibi değildi. Haberlere bakılırsa 87 firma katılmış ama bana kalırsa 7 firma sayamam doğru düzgün. İlginin beklentileri aştığına dair demeçler vermişler. Biz en kalabalık olabilecek günde en kalabalık olabilecek saatte gittik ama yine de çok boştu.


Neyse detaylara geçelim. Benim bu sektörden tanıdığım sadece bir firma katılmıştı fuara gerisini ilk defa orada duydum gördüm.

Yukarıdaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi fuarın dört bir yanında klasik otomobil vardı. Daha çok klasik oto fuarı düzenlemişlerdi sanki. Ayrıca düğünlerde gelin arabası olarak klasik oto kullanmak da artık bence kabak tadı vermeye başladı yavaştan. 


Sonracığıma bu iki zavallıyı oturtmuşlar masaya o firmanın yetkilileri aksiyon olsun diye. Bunlar da canından bezmiş az sonra boyunlarına ilmek geçirilcekmiş gibi mahzun mahzun bakıyorlar. Zaten bunları gören çiftler evlenmekten soğumuştur diye düşündük :)


Son olarak değinmek istediğim konu Remziye Öztoprak'ın yaptığı abiye ve gelinlik defilesi... 

Teyzemiz sanırımım anneannesinin gelinliğini sandıktan çıkarıp getirmişti, eee tabi ne olsa vintage diye birşey var ama di mi :P Kim giyecek sevgili modacı teyzem o gelinliği. Kapının önünden geçen kızları alıp rastgele giydirmişler gibiydi. Renk, kumaş, dikiş bence oldukça kötüydü.

Bu arada benim Akay gelinliğimin kumaşının çakmasını kullanarak bir gelinlik tasarlamışlardı ama manken kızımızın üzerinden o da dökülüyordu. Tanınan bir markanın bilinen bir modelini neden kopyalamaya çalıştıklarını da anlamadım doğrusu...


Biraz eleştirel bir post olmuş olabilir ama hiç mi iyi birşey yoktu derseniz bir tek Ramada Otel'in getirdiği yenilik hoşuma gitti. Balo salonunu dilersenin bir Osmanlı Sarayına, dilerseniz Fransız Bahçelerine çeviriyorlar. Duvarlara yansıtılan projeksiyon görüntüsü ile kesintisiz ve oldukça gerçekçi bir görüntü sağlıyorlar. Farklılık arayanların düşünebileceği bir alternatif bence....Bu fuarlara bir el atmam lazım önümüzdeki yıl kesinlikle :)))

Farlılık Arayanlara: "RENKLİ" GELİN TELİ

Düğün hazırlıkları sürecinde herşey çok içime sinerek gerçekleşmiş olsa da bu gelin telini görünce bunu kullanamamış olmak içimde kalmadı değil... Gelin teli aldığım firma bu ürünü bana geçtiğimiz hafta yolladı yeni üretimleriymiş. Hem geleneksel hem modern bir ürün yaratmak istemişler...İçinde pembe, mor, bakır renkli yansımaları var. Renkli gelin çiçekleriyle ya da kına gecesinde saça ya da duvağa takılarak çok güzel duracağına eminim. Hatta utanmasan yeniden deniyeyim diyceğim de :D
Ee artık nerede satışta olduğunu söylemem gerek yoktur heralde ;)

7 Mart 2013 Perşembe

GELİN TELİ Arayan ve Bekleyen Gelin Adaylarının Dikkatine ;)

Gelin teli ile ilgili post yaptığım günden beri bana blog, mail, facebook yoluyla sürekli gelin teli soran tüm gelin adaylarına gelsin bu postum :P

Evet gelin teli için anlaşma yapmak üzere olduğumuzdan ve yakında Vanilya Dizayn'da yer alacağından bahsetmiştim. Dün gelin telleri firmamıza ulaştı bugün de siteye eklendiler. Gelin teli almak isteyen gelin adaylarını Vanilya Dizayn'a bekliyorum.
Gelin teli ile ilgili çok ilginç bir sürprizim de olacak çok yakında takipte kalın ;)

GELİN TELİ SATIN ALMAK İÇİN: www.vanilyadizayn.com


5 Mart 2013 Salı

Gelin Buketi İçin İpuçları

Gelin buketi için benim tercihim tabi ki her zaman canlı çiçek olmasından yana. Peki canlı çiçekten yapılan bir buket için nelere dikkat edilmeli 

  • Öncelikle sipariş aşamasından başlayalım düğünden 15 gün önce çiçekçinizi seçip görüşmeye gitmelisiniz. Çiçekçinizi seçerken de gelin buketi olarak daha önce yaptıklarını mutlaka inceleyerek karar verin.
  • Sonrasında çiçekçinizle beraber çiçeğiniz için düşündüğünüz çiçeklere, renklere, buketin büyüklüğüne, kurdele uzunluğuna, kurdele renklerine ve kurdele sayısına / yoğunluğuna karar verin.

Eğer konsept ve göz alıcı fotoğraflarınız olsun istiyorsanız çiçeğinizi renkli tercih etmelisiniz. Beyaz çiçekler her ne kadar asil dursa da, fotoğraflarda gelinlikle bütünleşiyor.

Ayrıca çiçek tercihinizde dayanıklı türleri tercih edin. Mesela frezya gibi bir çiçek tercih etmeyin çok çabuk solmaya başlayacaktır. Bu konuda butik gülleri tercih edebilirsiniz. Normal gül türlerine göre daha uzun süre dayanan türleri var.

Buketinizin çapını belli bir büyüklükte tutun bunun nedenini birazdan anlatacağım.

Buketinize 15 gün önce karar verdiğinizde çiçekçinizden seçtiğiniz çiçekten bir adet numune getirmesini ve kurdelelerinizi temin etmesini mutlaka talep edin. Düğün günü bir sürpriz yaşamamak adına...


  • Çiçeğinizin eğer yaz ise sıcakta güneş altında yaklaşık 12 saat dayanması gerektiğini göz önüne almanız gerekiyor. Bunun içinde saplarının uçları açıkta kalan bir buket yerine özel bir apartla hazırlanmış olan bir buket talep edin. Zaten o kısım da kurdele ile sarılıp süsleneceği için aralarında bir fark olmayacaktır görsel olarak. Böylece çiçekleriniz gün içinde susuz kalmadığı için kesinlikle solma sorunu yaşamıycaksınız. Bu nedenle biraz daha ağır olabileceğinden çok da büyük birşey talep etmeyin.
  • Damat, gelinin babası ve damadın babası için de gelin çiçeğinin aynısından yaka çiçeği istemeyi unutmayın.
  • Kuaföre giderken çiçek renginizi de yanınızda götürün ruj renginiz için. Ayrıca gelin ayakkabınıza da çiçek renginizle uyumlu seçebilirsiniz.Benim buketime gelirsek ben sonya güllerin biraz daha koyu tonu olan butik güller tercih ettim. Altındaki özel aparat sayesinde tam 3 gün boyunca ilk aldığımız andaki gibi hiç solmadan kaldılar. 
İki renk organze kurdele tercih ettim. Çok büyük bir çapı olmasa da yine kol kası yaptım tüm gün boyunca taşımaktan:) Kesinlikle tül detayı istemedim onun yerine alt sırada büyük yeşil yapraklar talep ettim. Sağolsun çiçekçim de benim istediğim herşeyi istediğim gibi uyguladı. Bir de tabi ki gelin telimi çiçekçime bıraktım onu da buketimde kullandı.


Bu da şu an evimdeki kurumuş hali:) Fotoğrafta alttaki aparatı görünüyor.Bu arada bana sürekli gelin telini nereden bulabileceğini soranlar için diyorum ki çok yakında Vanilya Dizayn'da gelin teli de yer alacak (maksimum 1-2 gün içinde), takip etmeye devam edin sitemizi ;)

http://vanilyadizayn.com/

GELİN TELİ SATIN ALMAK İÇİN: www.vanilyadizayn.com


1 Mart 2013 Cuma

Meksika Fasülyesi Salatası


YASAL UYARI: Bu postta az sonra ürün yerleştirme vardır :)))

Instagramdan ve facebooktan paylaştığımda tarifi soran çok kişi olmuştu blogtan yazayım da herkese ulaşsın dedim. Hem de ne kadar marifetliyim diye bahsedilsin diye dedim ki blogtan da tarifler yayınlayayım :P 


Bu arada Vanilya Dizayn ne alemde gidiyor ey yüce blog camiası siteye bakılıyor inşallah; eşe, dosta, arkadaşlara, tüm tanıdıklara, hatta tanımadıklara tavsiye ediliniliyor inşallah... Evlenecekleri, bebek sahibi olacakları atlamıyoruz çevremizde hatta evlenmeyi düşünmeseler de düşündürtüyoruz, çocuk istemeseler de istetiyoruz :)))
Satışlarım çok iyi gitmezse sizden bilirim ona göre :D


Reklamları da geri de bıraktığımıza göre biz asıl konumuza dönelimMalzemeler: 
Küçük ya da Büyük Konserve Kutu Meksika Fasülyesi - Kornişon Turşu - Közlenmiş Biber ( ben hazır olanlardan kullanıyorum sanki onları tadı bu salataya daha çok yakışıyor) - Mısır - Taze Soğan ( özellikle yeşil kısımları) - Dolgulu Yeşil Zeytin - Nar - Tuz - Zeytinyağı - Erik ekşisi - Süslemek için Baby Corn - Cherry Domates

Hazırlanışı:
Fasülyeleri açtıktan mutlaka suyun altına tutmanızı öneririm. Daha sonra diğer malzemeleri küçük doğrayıp, zeytinleri de halka halka doğrayıp ekliyoruz. Nar ekşisi aslında en çok kullanılanı ama ben erik ekşisi yediğimden beri favorim kesinlikle erik ekşisi. Herşeyi ekledikten sonra üzerine nar taneleri koyup en son da bebek mısırlarla ve cherry domateslerle süslüyorum.

Afiyet Olsun;)