29 Kasım 2012 Perşembe

Kurgusal Düğün Videomuz / KlibimizOktay Bingöl ve Hakan Yüksel ile fotoğraf çekimlerimiz dışında bu güzel kurgusal videonun da çekimlerini yaptık ve böyle güzel bir düğün klibi ortaya çıktı.Videonun montajını ve editini Ferhat Şeker yaptı.

Tabi biz o gün fotoğraf çekimleri için çok yorulacakken video da girince işin içine 2 katı yorulduk ama bugün yine olsa yine yaparım. Herşey unutulmazdı:)
Düğün dansımızdan küçük bir parça da var videonun sonunda. Daha önce burada bahsetmiştim dansımızın foxtrot olduğundan...


İŞTE KURGUSAL DÜĞÜN VİDEOMUZ :)Mobil versiyonda açamayanlar için vimeo'dan link vereyim bir de: 


 Bundan yıllar yılllarrrr sonra da düğün günümüze baktığımız da çok eğlenerek hatırlayacağız.


Dipnot: Fotoğrafta sol üst köşede biraz da olsa gözüken bina Fener Rum Patrikhanesi. Genelde o civarda da çekim yaptık. Fotoğraf çekim mekanlarının tam olarak yerlerini soranlar için bir dipnot düşeyim dedim ;)
.

28 Kasım 2012 Çarşamba

Üçüncü Aya Üç Kırmızı Gül


Geçtiğimiz pazartesi günü biz evleneli tam 3 ay olmuştu. Facebook, twitter ya da instagramdan takip edenler görmüşlerdir zaten. Diyeceksiniz ki vayyyy be amma da uzun zaman olmuş tabi kutlamadan olmaz. Görmemişin ay dönümü olmuş yıl dönümünü beklemeden kutlamış işte napıcaksınız:) 

Gerçi biz ilişkimiz başladığı zaman da her ayın 6'sında bilmem kaçıncı ayımız der kutlardık. Biz ilk buluşmamızı sabahın 6'sında gerçekleştirdiğimiz için de her ayın 6'sında sabah 6'da sevgilim kutlamak için arardı. Bu şubatta artık 3 yıl olacak dedik ki artık böyle olmayacak biz en iyisi yıldönümü olarak kutlayalım. bir de şimdi evleneceğiz üstüne onun da ayı, yılı, birşey dönümü gelecek :)

Diyeceğim o ki bu işi de yakında yıl dönümüne bağlarız da şimdi çok yeniyiz ya, bir de benim hep birşey kutlayasım var niyeyse:) Bahane oluyor bana da yani :)

Pazartesi akşamı da işte sevgilim benim elinde bu çiçeklerle kapıyı çaldı. Her ay için 1 gül almıştı :))) Görünce inanılmaz mutlu oldum. Şimdi hakkını da yemeyeyim bahsetmeden geçmeyeyim bir çok insanın sevgilisine göre çok da çiçek alan biridir. Ben arada " Ya sen bana bu arada çiçek almadın" desem de o tamamen benim yüzsüzlüğüm:)))Sonrasında da gecenin ilerleyen saatlerinde kutlamalara tüm hızıyla devam ederek keyfimize baktık rose şarabımız ve muzlu çikolatalı pastamızla ;)


Fonda görünen de yılbaşı ağacımız bu yıl benim tutturmam sonucu erkenden kuruldu da :)
.

27 Kasım 2012 Salı

Wedding: Episode 6 - Eski Galata Köprüsü'nde Fotoğraf Çekimi


Artık fotoğraf çekimleriyle ilgili son posta geldik. Ee sonunda diyeceksiniz:) Bu postta Balat'ta çekilenlerden de bir kuple var, diğerleri de Eski Galata Köprüsü üzerinde ve çevresinde çekildi.
.

21 Kasım 2012 Çarşamba

İndirimden Eve Gelenler, Bir De Bonus Elmalı Muffin Tarifi


Bir insan evladına yapılır mı bu zulüm... Evine yürüyüş mesafesinde 6 tane küçüklü büyüklü alışveriş merkezi açılır mı yaaa... Batıracak mısınız siz bizi, daha çok sevgili kocamı desem yeridir :) Kapatın kardeşim bunları:P Bir de indirim var diye maille bir yandan mesajla ayrı bir yandan insanı yoldan çıkarmayın ya...

English Home ve Tantitoni'de indirim var dediler işte sonunda dayamadım gittim yine, bunları aldım geldim.


Yılbaşı yaklaşınca hemen yeni yıl havasına girdim bile bu servis tabağını da almadan geçmeyeyim dedim.

Tantitoni Kardanadam Servis Tabağı: 8.69 TL

Tantitoni Silikon Muffin kalıpları 16'lı: 11.77 TL

Gökkuşağı renklerinde onlardan aldım. Farklı renk seçenekleri olan bir grup daha vardı.

Bu da muffin kalıplarımın içinden çıkan elmalı muffin tarifim :)

English Home'da aksesuarlarda malum % 50 indirim var.Muffin kalıpları alınca ee bir de cupcake standı almadan olmaz dedim, aldım.

English Home Cupcake Standı: 12.45 TL

Daha önce arkada görünen yeşil çerçeveyi alıp düğün fotoğraflarımızdan birini koymuştum. Hatta burada da bahsetmiştim. Dün de yanına pembe olanı ekledim:)

English Home Romeo Çerçeve: 7.45 TL


English Home bir de bu ara ayrıcalıklı müşterilerine her hafta 20 TL'lik hediye çekleri yolluyor. Geçen hafta çekimin birini kullandım. Bu haftakini henüz kullanmadım. Onlarla aldıklarımı da elime ulaşınca bir post yaparım artık ;)
.

19 Kasım 2012 Pazartesi

Yine Bir İkea, Yine Bir Mum Hadisesi


Geçen haftasonu önce AquaVega'ya sonra da İkea'ya gittik. Aqua Vega maceramızdan daha sonra bahsedeceğim ama tabi ikea girip de birşey almadan çıkılamayacağından yine ufak tefek birşeyler aldık. Mum manyağı biri olunca nerde mum, mumluk, tealight veya tealightlık görsem hemen "Alalımmm mıııııııııııı?"ya bağlıyorum. Babam her seferinde "evi yakında kiliseye çevireceksin, insanlar gelip mum yakıp dilek dileyecek" diyor:) 

Bunlar da yeni eklenenler;


İkea' da bu mumlardan 2 çeşit vardı. Biri bizim aldıklarımız 3'lü satılıyor içlerindeki mumları pembe, diğeri de 2'li satılıyor onların kaseleri biraz daha büyük mumları beyaz. Bizim aldığımız mumlar gül kokulu, diğerleri sanırım kokusuzdu.


Bu arada kaseleri porselen içindeki mumlar bittikten sonra da kase olarak kullanabilecekleri yazıyor üzerinde. Ama İkea'da bu üründen çok az vardı hatta genelde ürünler birkaç farklı yerde birkaç farklı rafta bulanabiliyorken bunlar sadece tek bir rafta vardı ve bir - iki kutu kalmıştı. Özellikle 3'lü olanlar çok satılmıştı.
Bizim salonumuzdaki yerlerini aldılar bile:)

Bu arada 3'lü olanların fiyatı: 9.90 TL

Bir de yemek yerken yemek masasının üzerine tealightlar serpiştirmeyi seviyorum. Onun içinde bu küçük cam tealightlıkları aldık.

12'li küçük cam tealightlıkların fiyatı: 7.99 TL .


15 Kasım 2012 Perşembe

Wedding: Episode 5 - Balat'ta Fotoğraf Çekimimiz


Daha önceki postta Fener sokaklarında çekilen fotoğraflarımızı paylaşmıştım, bu sefer de Balat'ta çekilenlerden paylaşıyorum.


Bu pozdan sonra bir daha aşık oldum sanırım :)Bu arada fotoğraf çekimimizi sadece Oktay bey ( Oktay Bingöl) tek başına yapmadı. Hakan Yüksel de kendisine eşlik etti. Sanırım bu kareyi ben Hakan beye bakaerken Oktay bey habersiz çekmiş:)
Bu kare de tamamen habersiz bir şekilde ortaya çıkmış...Fotoğraf çekiminde çok eğlendim, belli oluyor sanırım ;).