31 Temmuz 2012 Salı

Soyu Tükenen Çift ve Voodoo Bıçak Standı :)


Ahahaha başlık entel görünmeye çalışan çakma konulu kitap adı gibi oldu:))) 

Neyse vodoo bıçak standıyla başlayayım. Voodoo bıçak standlarını aylar aylar (hatta yıl bile olabilir ondan tam emin değilim) önce sevgilimle bir İstiklal turunun sonunda Tünel'deki Karınca Design'da görmüştük. Ben bundan istiyorum diye uzunca bir süre tutturmuştum hatta:) 
.
Hatta belki biri bize hediye olarak alır diye hayal bile kurup umut ettim. Ama en sonunda sevgilim bana pazar akşamı bu sevimli, eğlenceli bıçakları hediye aldı. Çokkkkkkkkkk mutlu oldum.

Artık bıçakları bu zavallıya saplar saplar stres atarız. Sadist bir çiftiz bizzzz :D


Şimdi de soyu tükenen çift olayına parmak basalım. Ben çok şanslıyım sanırım bu süreçte başka çiftleri gözlemliyorum, bloglarda ya da sosyal medyada takip ediyorum. Bu süreci genellikle sıkıntı geçiyorlar.  Tartışıyorlar, birbirlerini kırıyorlar, yıpratıyorlar... Biz çok uyumlu muyuz, birbirimizi çok mu seviyoruz, hayata aynı yerden mi bakıyoruz artık her ne ise aramız olan bu şey çok mutlu mesut geçiyoruz bu dönemi. Allah nazarlardan saklasın. Kulağınızı çekin, tahtaya vurun, maşallah deyin nazar değmesinnnnnnnnnnnnnnnnnn:) 

Sevgilim ben mutlu olayım diye elinden geleni yapıyor. Arada böyle sürprizler de yapıyor. Hatta bu süreçte kendisine bir kez daha aşık oldum sanırım;)  Keyifli bir çiftiz. Tüüüü tüüü nazar değmesinnn bizeeeeee ;)

(imza: kendi kendini öven ukala blogger)


30 Temmuz 2012 Pazartesi

Kına Gecesi: Mumlar

Kına gecesinin detayı daha mı çok ne... O kadar çok şey varmış ki buldukça yayınlıyorum. Kına gecesinin en önemli detayına geldik; mumlar:P  Ben aslında ele takılan gül şeklindeki detaylardan çok da hoşlanmıyordum ama annem mum olarak onlardan da alalım güzel görünüyorlar diyince eee hadi o da olsun madem dedim. Ama aldıktan sonra benim de hoşuma gitti yani:)))
.


Kırmızılardan 12 tane, beyazlardan 10 tane olmak üzere toplam 22 tane mumu 5 TL'ye getirerek yine kendi çapımda bir rekor kırdım mı kırdım:))) Nasıl her şeyi bu kadar uygun fiyata buluyorsun derseniz hepsini ocak-şubat ayı gibi düğünlerin hiç yapılmadığı aylara özellikle getirdim. Haliyle o aylarda hiç satış olmadığı için istediğim fiyatlara alabildim. Gerçi artık Eminönü esnafının beni gayet iyi tanıyor olmasının da payı büyük:)))Şimdi gelelim benim detay manyaklığıma bu beyaz mumların etrafındaki simli karlı tüllerle, benim kına tacımın duvağı ve nikah şekerlerimizin tülleri aynı. Seçerken özellikle dikkat ettim. He diyeceksiniz ki buna senden başka kim dikkat edecek ki, valla önemli olan benim içime sinmesi her şeyin uyumlu olması... Normal değilim biliyorum bu yüzden de herkesten 2 kat daha fazla yoruluyorum hazırlıklar sırasında:)
27 Temmuz 2012 Cuma

Düğün Dansımız: FOXTROT


Blogta daha önce görmüşsünüzdür nişanda dans dersi aldığımız sırada çekilmiş bir prova videomuz vardı. İşte tam da burada. O zaman seçtimiz parça Frank - Nancy Sinatra / Something Stupid'ti ve dans olarak da rumbada karar kılmıştık. Yine düğün dansımız için de tereddüt etmeden Danset Boutique'yi ve Fulya Hanımı tercih ettik.
.


Dansımız için vals mi olsun tango mu olsun yoksa başka bir şey mi olsun... Ama ne olursa olsun farklı bir şey olsun kimse yapmamış olsun derken Fulya Hanım'ın önerisiyle çokkkk mutlu olduk. Bize dansımız için Foxtrot'u önerdi. Önce nasıl bir dans olduğunu bilmediğimiz için hemen youtube'a sarılıp foxtrot videoları izledik. İşte bu da araştırırken izlediğimiz videolardan biri aslında foxtrotu gayet iyi özetlemiş:
Tabi biz bu kadar mükemmel bir performans sergileyemeyiz ama şimdilik ilk dersi almış olmamıza rağmen fena da gitmiyor:)))
İlk ders prova videomuz var ama tabi ki düğünden önce hiçbirini yayınlamayacağım; artık o kadarı da düğüne gelecek olanlara süpriz olsun;)Seçtiğimiz parça herkesin çok iyi bildiği, ritmi foxtrota çok iyi uyan bir parça. Ama düğünle ilgili seçtiğimiz bütün parçalardan başka bir postta bahsetmeyi düşüyorum;) 
Dans derslerinde çok ama çok eğleniyoruz. Hatta 1 saat nasıl geçti ya diye her seferinde çok şaşırıyorum:)


25 Temmuz 2012 Çarşamba

Kına Gecesi Mekanı

"Kına gecesi için hiç küçük çapta bir mekan bulamıyorum nerede olacak bu yaaa..." diye dert yanarken öğretmen olduğum en son aklıma geldi. Zaten bu mesleği hiç benimsemedim ilk günden beri buradan da belli sanırım:) Neyse burnumun dibindeki Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi ile gittim görüştüm anlaştım:)))

Önce bu kına, servis çıkmasına gerek yok desek de yine herkese küçük bir menü çıkarmaya karar verdik. Yine gerek yok dediysek de sonra pasta da çıkarmaya da karar verdik. Bunun sonu yok anlayacağınız ben 1-2 fotoğrafını paylaşayım mekanın en iyisi sizinle;


Kızlarrrrrrrrrrrrrr çok eğleneceğizzzzzzzzzzzzzzzz:))))))))))
.


24 Temmuz 2012 Salı

Begüm Sultan Tacı :)

Kına için Hürrem Sultan kıyafeti diktirince (kıyafetimden burada bahsetmiştim) Hürem Tacı almak da farz oldu haliyle. Kına gecesinde klasik bindallı ve başlık tercih etmedim ben. Hürrem tacı için de haliyle yine Eminönüne başvurdum. Yine çok çok uygun bir fiyata aradığım gibi bir taç buldum. 

Bakır rengi üzerine kırmızı beyaz ve yeşil taşları var tacımın...Artık o gece düşünün bendeki sultan egosunun tavan yapmasını :)))


Sultanın tacı olur da kolyesi, küpesi olmaz mı:) Onları da aynı mağazadan buldum yine bakır rengi üzerinde renkli taşlardan meydana gelmiş...


Begüm Sultan, kına gecesine hazır:))) 
.
Kına ilgili başka detaylar da var, onları da sırasıyla yayınlayacağım;)

16 Temmuz 2012 Pazartesi

Muhteşem Kına: Begüm Sultan :)

Muhteşem diye başlık attım ama inşallah güzel olur kına gecem. Kına gecesinde giyeceğim ilk elbiseyle ilgili ipucu vermiştim burada, ayakkabı ve clutch'tan da bahsetmiştim burada. O zaman ikinci elbisemden de bahsedeyim. 
.
Haliyle yine onun fotoğrafını yayınlamayacağım ama hangi iki elbisenin karışımı olduğunu söyleyebilirim. Muhteşem yüzyılın tek bir bölümünü bile izlememiş olan ben kıyafetler için internette uzunnnn bir araştırma yaparken Hürrem Sultan'ın kırmızı bir kıyafetiyle, Hatice Sultan'ın kırmızı gelinliğini beğenince ortaya ikisinin karışımı biraz daha sadeleştirilmiş güzel bir kıyafet çıktı. 


Bu elbise; gelinliğimi çok önceden, kışın seçmiş olmama karşı ondan da önce dikildi hazırlandı. Elbise dikilip bittikten sonra annem üzerine tel kırma işleyerek çok çok daha güzel bir hale getirdi. 

Kıyafete uygun bir hürrem tacı buldum. Onun da fotoğrafını çekip ekleyeceğim bloga. Elbiseyi giyip tacı da takınca artık bütün gece Begüm Sultan tadında dolanırım ortada:)

12 Temmuz 2012 Perşembe

Kına Gecesi İçin Ayakkabı ve Forever New Clutch

Kına gecesi elbisemi seçtiğimden daha önce bahsetmiştim ama hangisi olduğunu söylememiştim. Hani böyle bir beklentiniz varsa yine söylemeyeceğim de :)  hangileri diye hatırlamak isterseniz buyurun buradan...
.
İşte bunların arasından seçtiğim bir elbiseyle kombinlemek üzere Forever New indirminden işte bu Moonlight Clutch'ı aldım.  Hem de tam %50 indirim yapmışlardı sağolsunlar.Aslında tam olarak krem rengi fotoğrafta ışıktan sanırım biraz daha koyu renk çıkmış. Hazır indirim varken annemin beğendiği clutch'ı da ona hediye aldım. 


Anneminkinin rengi somon, onunkinde de gözüm kalmadı desem yalan olur:)))Bunlar da yine indirimli satın aldığım krem rengi rugan ayakkabılarım:
11 Temmuz 2012 Çarşamba

Gelin Tshirt'ü

Artık yine ben yaptım dememe gerek kalmadı sanırım. Biri beni durdurmadığı sürece de duramayacağım:) Bu tshirtleri internette aradım taradım ama bir türlü tam olarak içime sinmedi. Beğendiğim, diğerlerine göre nispeten daha iyi olan tshirt ise 32.5TL idi ki bu kadar piyasa araştırması yapan benim için tshirtün ederinin bu olmadığını bilmek hiççççç de zor olmadı. 
.
O zaman napıldı. Erenköy sosyete pazarından  4TL' ye bir tshirt alındı ve başka hiçççç bir masraf yapılmadan işte bu tshirt ortaya çıktı. Sevgilim çok şanslı benimle evlendiği için :P (tabi bunu bir de ona sormak lazım ama cevabı halka açıklamasak daha iyi olur:))


Yapılış aşamasını adım adım anlatmak gerekirse; öncelikle internette bulduğum bir resmin çıktığını alıp daha sonra üzerine kendi çizimimle eklemeler yaparak tshirte karbon kağıdıyla çizdim.


Daha sonra, doğrusu kumaş boya olması ama evde bulamadığım için akrilik boya ile renklendirme başladım.

Boyama işleminin bu aşamasından sonra evde bulduğum artan kumaşlarla bütün figürlerinin üzerlerine, boyananlar da dahil kumaş parçaları kesip, bu aşamada annem devreye girdi ve onları dikti. Ellerine de kurdele ve boncuktan çiçek buketleri yapıp diktim.

En son olarak da gelinin gelinliği ve duvağı için kullandığımız dantelden tshirtün yaka kısmına da diktik ve düğün günü kuaförde giyeceğim gelin tshirtüm hazır olduuu:)


Bu arada kuaförümle konuşurken de aynı şeyi özellikle vurguladı o gün beyaz ve straplez birşey giymek önemli, hem makyajın renklerini doğru yansıtması hem de vücut makyajı açısından. Aklınızda bulunsun;)


9 Temmuz 2012 Pazartesi

Kına Tacı'm / Taçlarımız

O kadar çok detay var ki taçlar da ne zamandır post yapılmayı bekliyordu. Öncelikle kendi tacımdan bahsedeyim. Şimdi haliyle gelin olarak kendimi kayırmadım desem yalan olur. Benim tacım bildiğiniz kısa bir gelin duvağı oldu çıktı. 
.


Artık eminönündeki toptancılarla samimiyeti ilerlettiğimizden tülleri bedava getirdim:) Kendi tacımdaki swarovskiler de yine swarovskilerin satıldığı toptancılardan geçen yıl alınmıştı gözüm ne açsa, ne kadar almışım düşünün hala kullanıyorum bitmedi:)))
Bunlar da kızlar için hazırladığım taçlar. Yarısını pembe yarısını beyaz hazırladık. Bu arada tüller yine beleş:) taçlarında 12 tanesini 2.5 TL'ye aldım:))) Ekonomi okumuştum ikinci bir dal olarak ama şu hazırlıklar sırasında hem masterını hem doktorasını yaptım yani:) Çiçeklerin de paketi 5 TL içinde 144 adet var. Daha önceki postlarda görmüşsünüzdür çikolata sepeti (bakmak isteyenler için buradan) için de kullandım çiçekleri hala da varlar...


Kızlar taçlarınız hazır;)

5 Temmuz 2012 Perşembe

Düğün Provamız

Bu pazar akşamı kendi düğünümüzü dışarıdan izleme fırsatı bulduk diyebilirim. Şimdi artık kesinlikle çok daha heyecanlıyım. Düğün mekanımızda bir çiftin düğününün her anını baştan sona izleyerek çiftin yaptıkları hataları gözlemleyerek kendimize ders çıkarma fırsatı bulduk. 

Anladım ki kesinlikle herkesin yapması gereken bir şeymiş. Blogumu takip eden herkes az çok bilir, detaylar konusunda ne kadar manyak olduğumu:) Ben düğünün her anının, her detayını planlamış bir insan olarak, yine de kendimize bir sürü notlar aldık: çıkış anında neler yapmamalıyız, pasta kesilirken neler yapmamalıyız vs. gibi... Aslında herkesin defalarca üstünde düşündüğü, hatta daha önce nişanında yaşadığı anlar olduğu halde yine de kendi düğün mekanınızda bunu detaylı gözlemlemek kesinlikle ama kesinlikle çok önemliymiş anladık.

Oğuz Bey'in bizimle bütün gece ilgilenmesi düğünümüzün ne kadar kusursuz geçeceği konusunda bize çok güven verdi.
.
Düğün dansımız için pisti ölçtük tartık alıcı gözüyle. Bu arada düğün dansımızdan da bahsedeceğim daha sonra, farklı bir dans türü seçtiğimizi söyleyebilirim şimdilik;)) 
Dj'mizle tanıştık böylece artık bu konuda da endişelenmeme gerek kalmadı çünkü kendisine son derece güvendik.
Düğün için parçalarımızı da belirledik hatta düğünü izlerken:) Onları tek tek paylaşacağım sizinle...

Bütün detaylar için düğünden önce herkesin bulunduğu bir toplantı gerçekleştireceğiz ama biz sanırım bir çoğuna karar verdik bile...


Sizinle düğünümüz hakkında küçük 1-2 ipucu içeren fotoğraf paylaşayım şimdilik;)
Pastamızı çok beğendik, tek tek kalp şeklinde olacaklar, henüz içeriğine karar veremedik. Bana hakimeviyle ilgili çok fazla detay soran oluyor aklıma gelmişken bunu da söyleyeyim pasta için anlaşmalı oldukları pastane Pelit Pastanesi.

Tabi böylece akşam yemeğimizi de güzel bir manzara eşliğinde, Tarabya Hakimevi'nin ikramı olarak yemiş olduk. Teşekkür ederiz özellikle o bir şişe şaraba:)))


4 Temmuz 2012 Çarşamba

Nişan Hediyemiz: Brunch

Geçen yıl temmuz ayında gerçekleşen nişan organizasyonumuzun hediyesi olan brunch'a ancak bu pazar gidebildik. Nişanımızı yaptığımız Zeytindalı Restaurant'ın bize hediyesi açık büfe, sahilde, bahçede bir brunch keyfi oldu. Tabi tek kötü yanı açık büfe olmasaydı. Ya benim daha yiyemediğim bir sürü güzel şey vardı, hala da gözümün önünden birer birer geçiyorlar. Çeşit bakımından oldıkça zengin bir açık büfeleri, nişanımızda da olduğu gibi gayet ilgili garsonları vardı.
.
Bunlar da bizim hışmımıza uğramadan az önce ölümsüzleştirebilenler:)))
Sabah brunch'tan sonra akşam yemeğini de bedavaya getirerek çok karlı ve çok eğlenceli bir pazar geçirdik:)))
Akşam yemeğini nasıl bedavaya getirdiğimiz için Bknz: Sonraki post: Düğün Provası:)))3 Temmuz 2012 Salı

Uğur Böcekli Kına Çikolatalarım


Cuma yine bir Eminönü çıkarması yaptım. Gitmediğim 1-2 haftacık içinde benden habersiz piyasaya neler sürmüşler diye bir kolaçan edeyim dedim. Yine tül, boncuk doldurup çantama döndüm:)

Sevgili Merve'nin blogu Mimarın Renklerin'de gördüğüm şişe ve sepet süslemesi ne zamandır aklımdaydı. Kına çikolatalarım için ben de ondan esinlenip bir sepet ve şişe hazırladım. Şişe için henüz kararımı vermedim kolonya ya da gül suyu düşünüyorum. Benim kına gecem bayramın 2. gününe denk geldiği için çikolata ikram etmek istedim konuklara.
.


Gelelim bu sepetin yapım macerasına; kendisi bize uzun yıllar hizmet etmiş bir ekmek sepetiydi. Eskiyip yıpranmış olmasından dolayı annem onu tam çöpe atıyordu ki, hayırrrr diyerek onu bu çöplüğe düşmekten kurtardım, ekmek sepeti olarak yıllarca çalıştığı bu dünyanın içinden çektim çıkardım onu. Artık daha statülü bir işi var o bir çikolata sepeti:)


Mercan rengi tüllerle kapladım her ikisini de üzerilerine de pembe nazar boncukları ekledim. Evde var olan inciler ve çiçeklerle süsledim. Sap kısmı ise ben mini mini minicikken bana alınan bir elbisenin incili tacılıydı işte onun için de kısmet bugüneymiş :PBir deeeeeeeeeeeeeeee cuma günü sonunda kına çikolatalarıma karar verdim. Görünce işte bunlar dediğim şirin mi şirin mi çikolatalarım oldu. Hem de kına kutularında kullandığım uğur böceklerimle de çok uyumlu oldular:)))Ayyyyyyyyyyy ben bunları yerimmmmmm...
Gerçi zaten yiyeceğiz de olsun:)))

Uğur böcekli çikolatalardan satın almak için, www.vanilyadizayn.com